Başlangıç / Etkinlikler / Girişimcil​ik Otobüsü İstanbul Yollarında​…

Girişimcil​ik Otobüsü İstanbul Yollarında​…

Liseli Girişimciler Kulübü olarak gerçekleştirdiğimiz Girişimcilik Otobüsü projesini Liseli Girişimciler Kulübü Başkanı Samed Ağırbaş, AVEA Genel Müdürü Erkan Akdemir, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile birlikte 1 açılışını gerçekleştirdik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT, AVEA ve MEB ortaklığında gerçekleşen proje ile 32 hafta boyunca İstanbul’un liselerinde kesintisiz eğitim verilecek.

 

Daha farklı projeleri İstanbulluların ve gençlerin hizmetine sunmaya çalışacağız”

 

AVEA Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir ise, gençlerin içinde var olan tutku ve merakın birleşip girişimciliğe dönüşmesinin Türkiye’nin geleceği ve kalkınması adına önemli atılımlardan biri olacağını söyledi. Türkiye’de girişimciliğin gençler nezdinde daha fazla desteklenmesi gerektiğini ifade eden Akdemir, “Bu bir ilktir, inşallah bunun arkası gelir. Daha farklı projeleri İstanbulluların ve gençlerin hizmetine sunmaya çalışacağız. Sizler de bu imkanları eminim iyi kullanacaksınız” dedi.

 

İETT Genel Müdürü Hayri BaraçlıİETT‘nin birbirinden farklı alanlarda birçok önemli sosyal sorumluluk projesine destek verdiğini belirterek, “Liselerde girişimcilik ruhunun ortaya çıkarılması amacıyla bu otobüsü ortaya çıkardık. Dünyada ilk örneğini biz yapıyoruz” dedi. Girişimcilik otobüsünün girişimcilik ruhunu genç nesillere aşılamak ve genç beyinlerin ürettiği yeni fikirleri desteklemek amacıyla yola çıktığını anlatan Baraçlı, söz konusu otobüsün proje kapsamında 32 hafta boyunca 39 ilçeyi gezeceğini ve bunun sayısının zamanla artabileceğini ifade etti.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da, girişimciliğin öğrencilerin gelişimine ve ülkenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacağını vurgulayarak, projenin İstanbul’da başlayıp Anadolu’daki diğer illere de yayılabileceğini dile getirdi. Projeye katkılarından dolayı İETT ve Avea’ya teşekkür eden Yıldız, sosyal sorumluluk projelerine destek çalışmalarında yapılacak güç birliklerinin büyük sinerji oluşturduğunu kaydetti.

 

Liseli Girişimciler Kulübü Başkanı, Samed Ağırbaş ise Türkiye’nin 2023 hedeflerinden bahsederek gençler olarak bu hedeflere ulaşılması için elimizden geleni yapacağız dedi. Türkiye’ye değer katan projeler ürettiklerini aktaran Ağırbaş katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

 

Bir çok öğretmenin ve öğrencinin katılım sağladığı tören sonunda Liseli Girişimciler Kulübü Başkanı Samed Ağırbaş, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’e Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı kitabını hediye etti. Daha sonra davetliler ve öğrenciler otobüsü gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

 

Kurucumuz Samed Ağırbaş Girişimcilik Otobüsü Hakkında Röportaj Verdi;

 

 

Samed Ağırbaş, İETT Girişimcilik Otobüsünü İlk Girişim Haber’e Anlattı!

 

Röportaja ulaşmak için tıklayınız;

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,