Başlangıç / Girişimcilik Otobüsü

Girişimcilik Otobüsü

Günümüzde Girişimcilik, bireylerin Dünya’ya açılmalarını sağlayan en önemli etkenlerdendir. Ülkemizde girişimciliğin önemi yeterince bilinmemektedir. Toplumda farkındalık yaratmak, öğrencilere girişimcilik ve kariyer planlaması eğitimleri vermek amacı ile Eğitim Otobüsü projesi uygulanacaktır.

Proje kapsamında 1 eğitim öğretim dönemi içerisinde 32 hafta boyunca liseler ziyaret edilecektir. Bu sayede öğrencilerin Girişimcilik kültürü ve inovatif düşünme yeteneği kazanımları olacaktır. Otobüs içeresinde verilecek kişisel gelişim eğitimleri ile öğrenciler Üniversite tercihlerini buna göre yapacak kendilerine daha uygun bölümler seçeceklerdir. Proje kapsamında özel sektör iş birliği ile 1 adet İETT otobüsü yenilenecek ve ileri teknoloji ile donatılmış sınıf haline getirilecektir.

Kar amacı gütmeyecek bu sosyal projenin ortaklarından İETT Otobüslerin tahsisi, AVEA Otobüslerin yenilenmesi ve teknoloji donamının yapılması ve eğitim içeriğinden den sorumlu olacaktır.  Bu otobüsler İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki lise düzeyindeki okulları ziyaret edeceklerdir. Bir yıl içerişinde İstanbul genelinde her bir seminere ortalama 600 kişinin katılacağı 157 seminer yapılacaktır.

Proje ocak ve eylül aylarında İstanbul Kongre Merkezinde yapılacak olan Girişimcilik Zirveleri ile geniş kitlelere girişimciliği anlatacaktır. Zirveye alanında ünlü iş adamları ve davetli olarak Sayın Başbakanımızın katılımları beklenmektedir.

Gittikleri her okulda 1 gün kalacak olan otobüsler toplam 1 günde 30 öğrenciye 3 saat Eğitim vereceklerdir.