Başlangıç / Duyurular / İsmail Haznedar’dan büyük başarı !

İsmail Haznedar’dan büyük başarı !

Foto6

128 ülkede 200 bini aşkın üyesi ile faaliyet gösteren Junior Chamber International (JCI)’ın bu yılki dünya kongresi Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde gerçekleşti. Rio’da gerçekleşen Dünya Kongresi’nde yapılan seçimlerde İsmail Haznedar, JCI İcra Kurulu Üyesi seçilerek, Avrupa Başkanlığı görevine getirildi. Liseli Girişimciler Kulübü olarak İsmail Haznedar’ı tebrik ederiz.

 

Dünyanın en büyük liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International (JCI) bu yılki dünya kongresini de tamamladı. 3200 kişilik katılım ile 4-9 Kasım tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirilen JCI Dünya Kongresi, dünyanın dört bir yanındaki JCI üyelerini bir araya getirdi.

 

JCI Türkiye, yıl boyu gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları ile JCI’daki lider konumunu almış olduğu görevlerle pekiştirmiş ve JCI dünyasında başarıları ile parlayan bir yıldız olmayı sürdürmüştür. JCI Türkiye 2010 Başkanı ve 2011 Dünya Başkan Yardımcısı İsmail Haznedar, gerçekleştirilen seçimlerde JCI İcra Kurulu Üyesi (JCI Executive Vice President) olarak Avrupa’dan sorumlu başkan olarak atandı. Yıl boyunca, gerçekleştirilecek uluslararası çalışmalarda Dünya Başkanı’nın Baş Danışmanı ve Stratejik Planlama Komitesi üyesi olarak, kurumun geleceğinin şekillenmesinde aktif rol üstlenen İsmail Haznedar için bu görev JCI Dünya Başkanlığına giden yolda önemli adımlardan birini oluşturuyor.

 

Kongrenin ardından açıklamada bulunan JCI EVP İsmail Haznedar; “JCI Türkiye için 25.yılında yepyeni bir noktada olmak hepimiz için gurur verici. İlk defa aday olduğumuz EVP (JCI İcra Kurulu Üyeliği) görevi ile ilgili Rio’da büyük heyecan yaşadık ve görevi kazanarak geri geldik. 2014 yılında Avrupa’dan Sorumlu Başkan olarak görevimi sürdüreceğim. Uluslararası bir organizasyonda liderlik görevi üstlenmek gençlerimiz için bir örnek oluştutuyor. Görev süresince en iyisini yapmayı hedef edinmiştik, şu an Avrupa’nın liderliği görevini üstlendik, 2014 yılında gençler liderler ve girişimcilerin temel konularına çözüm üretmeye odaklanacağız.” dedi.

 

JCI Avrupa’da 40 ülkede aktif 1.000 şube ve 60.000 üye bulunuyor. 11-14 Haziran 2014 tarihlerinde Malta’da gerçekleştirilecek Avrupa Konferansı’na İsmail Haznedar başkanlık yapacak ve bu konferansta Avrupa’nın temel konuları gençler tarafından değerlendirilerek sonuçları bir rapor olarak Dünya Kongresi’ne sunulacak.

 

 

İsmail Haznedar Hakkında

ODTÜ İşletme mezunu, Stratejik İşler Danışmanlık firmasının kurucusu, bunun yanında JCI’ın Dünya Başkan Yardımcısı (www.jci.cc) görevi sonrasında BM İlişkileri Sorumluluğunu ve Dünya Başkanı Baş Danışmanı görevlerini yürütüyordu. Bir girişimci stratejist olarak, kariyeri süresince, aralarında ulusal ve uluslararası kurumların bulunduğu pek çok proje için stratejiler geliştirmek kendisine özel deneyimler kazandırdı. Alanındaki en eski ve köklü kuruluş olan Strategic Planning Society (SPS, www.sps.org.uk)’nin onursal üyesi, Türkiye temsilcisi olan Stratejik Planlama Derneği’nin de kurucu başkanlığını yürütüyor.

 

Liseli Girişimciler Kulübü Ailesi olarak İsmail Haznedar beyi tebrik eder. Nice başarılara imza atmasını diliyoruz.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,