Başlangıç / İletişim / Sen bir markasın !

Sen bir markasın !

Aslında hepimiz bir markayız bunu biliyormuyuz ?.Hayatta uğrunda mücadele etmeye değecek yanlızca iki şey vardır.Biri mutluluk;diğeri ise başarı.

Çok sayıda mutlu ama başarısız insan vardır elbet.Ve çok sayıda başarılı ama mutsuz insan.Ama her ikisine de sahipsen daha başka ne isteyebilirsin ?

Para ? Şöhret ? Sanmıyorum Para ve şöhret mutluluk getirmez. Dünyanın en zenginlerinin harcayabileceğinden fazlasıyla parası var.

Mutluluk ve başarı hayatın ying ve yang’ı dır.Dünyadaki tüm kuralları tanımlayan Çin sembolleri gibi ying ve yang bütünüyle zıt kavramlardır. Her iksinide aynı anda elde etmek çok zordur.

Bir kurgu yapalım ying başarı olsun yang ise mutluluk iki ayrı kutup, farklı dünyalar.Yanlızca farklı olabilen insanlar ikisini bir arada götürmeyi başarabilecek.

Marka olmak için temel kurallardan biriside özgün olmaktır taklit etmeyen taklit edilen olmaktır. Bugün Adidas markasını taklit eden yüzlerce firma var. Başarılı olabildiler mi? .elbette hayır. Dünya üzerinde bunun gibi birçok vaka mevcut. Bunlardan ilham alarak yaratıcı bir fikir ortaya atarsak başarılı oluruz ve yüz yıllarca sürecek bir markanın temelini atmış oluruz.

Dünyadan Facebook, Türkiye’den Yemek Sepeti buna en kolay verilecek örneklerdendir.Facebook farklı olan bir kullanıcı modeli geliştirdi bugün ise milyonlarca kullanıcısı var. Yemek sepeti ise Türkiye’de var olmayan bir çalışmayı Türkiye’de başlattı ver bir marka oldu…

En önemlisi’de marka olmak için sadeleş…

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,