Başlangıç / Duyurular / TOBB Başkanımız ile Startı verdik…

TOBB Başkanımız ile Startı verdik…

 

Artık liselerde girişimcilik çalışmalarını 81 ilde  büyükçe bir ekip yürütecek…

3 Kasım’da Ankara TOBB ETU da gerçekleştirlen program ile liselerde girişimcilik çalışmalarının startı verildi.Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik çalışmaları TOBB ve TÜMSİAD işbirliğinde yürütülecek.2010 yılında bir hayalim olarak gerçekleştirmiş olduğum Liselerde Girişimcilik Kulüpleri projesi artık Türkiye’ye ait milli bir proje.

TOBB ,TÜBİTAK  ve çeşitli bakanlıklar ile yaptığımız çalışmalar sonucunda nihayi sonuca ulaştık.

2013 yılı itibari ile TÜBİTAK ilk defa Lise ve Üniversite öğrencilerinin yapacağı sosyal etkinliklere karışılıksız hibe vererecek.Gençlik Spor Bakanlığı Girişimcilik Liderlik kampları ile liseli girişimcileri destekyecek.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu nun katılımı ile gerçekleşen tören yaklaşık üç saat sürdü.Türkiye adına güzel çalışmaların temeli atıldı.Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında büyük millet ,büyük devlet olma yolunda bir adım daha attık.Geleceğin girişimcileri liselerden ve ilk okullardan yetişecek.Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılında yerli Stave Jobs larını yerli Gates lerini çıkartmakta kararlı.

Kadırga’da lise öğrencisiyken hayal ettiğim ve İstanbulda İl milli eğitim müdürmüz,TÜMSİAD Başkanımız ve çeşitli kamu kurumları  ile imzaladığımız protokoller sonucunda ülkemiz gençliğine büyük bir eser bırakmış olduk.Bu eseri bırakırken yanımda çok değerli çalışma arkadaşlarım vardı.Ve ülkemizin ihtiyaç duydugu vizyoner lidelerler vardı.Belediyesi ile,ticaret odası ile hep birlikte bir ürün elde ettik.Türkiye’nin 2023 vizyonunda bizlerinde büyük bir payı/katkısı olacağına inanmıştık.Var gücümüzle çalışıyoruz ,yorulmadan yüzlerce kilometre yol kat ediyoruz.Önümüzde startını vereceğimiz,girişimcilik çalışmalarını ilk okul seviyesine indirecek bir çok proje var.Yorulmadan bir çok projeyi hayata geçireceğiz.

Oluşturuduğumuz Dünya Girişimcilik Derneği ile Amerika,İngiltere,Avusturalya ve Yeni Zellanda’da Girişimcilik çalışmalarına devam ediyoruz.Yeni Zellandanın yerlileri olan Maorilere girişimcilik eğitimi veriyoruz.Dünya’ya değerli izler bırakmak için hep birlikte çalışacağız ve başaracağız.

Her zaman dediğimiz gibi Küçük İnsanlar ;İnsanları ,Orta İnsanlar; Olayları,Büyük İnsanlar ise Fikirleri konuşur unutmayacağız birbirimizi eleştirerek varacağımız tek yer bulunduğumuz noktadır.

Liselerde Girişimcilik Kulüpleri artık 81 ilde var.Binlerce üyeli büyükçe bir aile geleceğin girişimcilerinin,siyasetçilerinin bu ailenin içinden çıkacağını umuyorum.

Programa Katılan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu , TOBB Sanayi Odaları Konseyi ve Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TOBB Ticaret v e Sanayi Odaları Konseyi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve çok değerli davetliler katıldı.Programı Organize eden Abdülkadir Özbek’e abime çok teşekkür ederim. Bizlere destek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

sevgilerimle,

Liselerde Girişimcilik Kulüpleri Kitapçığı İçin;

http://www.samedagirbas.com/wp-content/uploads/2011/12/samed.pdf

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,