Başlangıç / Etkinlikler / Transist 2013 etkinliğine renk kattık !

Transist 2013 etkinliğine renk kattık !

İETT İşletmeleri tarafından düzenlenen Transist 2013 etkinliğine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile renk katık.Liseli Girişimciler Kulübü olarak 2.500 liseli girişimciyi Liseli Girişimciler Özel oturumunda buluşturduk. Bunun dışında fuar alanında 300m2 stant alanımızda  öğrencilere ebru yapmayı,hat yazmayı izcilik düğümleri, zeka oyunları gibi çeşitli aktiviteler düzenledik. Bir çok mecrada yer alan etkinliklerimiz yoğun ilgi topladı.

”Liseli Girişimciler Özel Oturumu”

Yönetim Kurulu Başkanımız Samed Ağırbaş ,Spor AŞ Genel Müdürü Alparlan Baki Ertekin , Prof.Dr.Ahmet Büyükuslu, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ve Esenler Belediye başkanı M.Teyfik Göksu nun katılımları ile gerçekleştirdiğimiz panele yoğun ilgi vardı. Alanında ünlü kişiler tarafından öğrencilere Girişimcilik konulu sunumlar yapıldı.Öğrencilerden sorular alınarak cevaplandı.

 

”300 m2 stant etkinlikleri”

Transist 2013 fuar alanında gerçekleştirdiğimiz fuar etkinlikleri ile yerli yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği etkinlikler organize ettik.Lise ve üniversite öğrencileri tarafından yapılan etkinlikler Transist e renk kattı.

 

”Liseli Girişimciler Toplu Ulaşım Haftası’na renk kattı”

Toplu Ulaşım Haftası kapsamında düzenlenen Transist 2013 Ulaşım Sempozyumu ve Sergisi`nde toplu ulaşım otoritelerinin temsilcileri bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. İstanbul’un farklı noktalarından liseli öğrencilerin oluşturduğu  “Liseli Girişimciler Kulübü” de Transist 2013 Ulaşım Sempozyumu’nun son gününde hazır bulundular.Liseli Girişimciler Kulübü Başkanı Samed Ağırbaş, İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu liseli girişimcilere, alternatif bir kariyer olarak girişimciliği anlattılar. Girişimciliğin risk alma sanatı olduğunu ifade eden İETT Genel Müdürü Baraçlı, “Çok erken yaşta düşünüp bazı kararları erken verebilmemiz gerekiyor. Hepimiz bir girişimci adayıyız. İçimizdeki heyecanı da ortaya çıkartmamız gerekiyor. Genç girişimcilere ve genç yöneticilere her zaman ihtiyacımız var.” dedi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ise yaptığı konuşmada girişimciliğin temelinde hareketliliğin olduğuna vurgu yaparak; “Lise dönemlerinde kendinize bir ideal koyarsanız başarıya ulaşırsınız. Başarmak içinse önce inanmanız gerekiyor.” diye konuştu.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,