Başlangıç / Uncategorized / GUNEY INGILTERE’NIN SAKIN SEHRI…

GUNEY INGILTERE’NIN SAKIN SEHRI…

Plymouth tan sevgilerle…

Yaklaşık bir aylığına gelmiş olduğum güney İngiltere’de, bulunan küçük ama şirin bir bölgeden ; Plymouth tan izlenimlerimi sizlere aktaracağım. Plymouth küçük bir şehir olmasına rağmen dünyayı yakından takip eden ve olaylara müdahil olmak insanlarla dolu bir şehir.

Şehre Ulaşım;

Plymouth a direk uçuş bulunmuyor öncelikle Londra’ya gelmek zorundasınız. Londra’dan ise 5 saat süren bir otobüs yolculuğu ile plymouth a ulaşıyorsunuz. Otobüs yerine treni tercih etmenizi öneririm İngiltere’de genel otobüsler eski ve klima mevcut değil yerli halk otobüs kullanmıyor genelde treni tercih ediyorlar.

Anlatmaya bir yerden başlamak gerekirse şehirlere hayat veren, şehirlere ruh katan insanlardan başlamalıyım. Plymouth bölgesinin toplam nüfusu 250.000 kadar ve büyük çoğunluğu yaşlı kesimden oluşuyor. Playmouth tipik bir tatil kasabası havasında herkesin birbirini tanıdığı komşuluk ilişkilerinin hala sıcak olduğu bir kasaba demeliyim.

Plymouth genel anlamda insanların kendi halinde olduğu büyük parkların şirin mağazaların olduğu sakin bir şehir. Şehir sahil kasabası olduğu için çok güzel manzaraya sahip playmouth ta bulunan tarihi deniz fenerinin yanından baktığınız zaman birçok irili ufaklı adalar görüyorsunuz. Ve adalarda yüz yıllar önce yapılmış yapılar mevcut…

Tags: , , , , , , , , , , , , ,